O EFD InductionKarieraSitemapPrint page • Choose language:

Produkcja rur

Urządzenia EFD Induction są dobrze znane w zakładach produkcyjnych rur cienko- i grubościennych. Rodzina zgrzewarek Weldac potwierdza naszą wiodącą pozycję jako dostawcy ekonomicznych i sprawnych systemów. Oto niektóre obszary, gdzie dostarczamy urządzenia:

Induction welding

Zgrzewanie rur

Nagrzewanie indukcyjne to sprawdzone rozwiązanie stosowane do zgrzewania stali nierdzewnej, aluminium, stali niskowęglowej oraz stali o dużej wytrzymałości.  

 

Nasze urządzenia pozwalają na zgrzewanie rur o średnicach zewn. 3/8”-26” (10 mm–660 mm). Jest to możliwe, ponieważ EFD Induction jako jedyna firma zajmująca się indukcją dostarcza urządzenia o mocy wyjściowej na poziomie 2 MW.  

 

Nasze zgrzewarki Weldac produkowane są w dwóch podstawowych konstrukcjach: z jedną szafką dla zgrzewarek niskiej mocy; z dwiema szafkami dla zgrzewarek wysokiej mocy. Modułowa konstrukcja wyposażona w niezależne falowniki IGBT sprawia, że urządzenia Weldac są niewielkie, co pozwala zaoszczędzić miejsce na hali, ułatwia montaż bezpośrednio w linii produkcyjnej oraz istnieje możliwość jej doposażania. Weldac może być wyposażony w cewki indukcyjne i/lub głowice stykowe.

Wyżarzanie indukcyjne

Wyżarzanie rur

Firma EFD Induction opracowała szereg urządzeń do wyżarzania różnych konstrukcji i pojedynczych spoin, potrafiąc zaspokoić specyficzne wymagania klienta. Podstawowym obszarem zastosowania jest wyżarzanie stali wysokiej jakości i rur zgodnie z wymaganiami technicznymi, m.in. API.  

 

Jest wiele zalet przemawiających za wyborem urządzeń EFD Induction do wyżarzania rur. Niektóre przykłady to stały współczynnik mocy na wszystkich poziomach mocy, szybkie podnoszenie cewek pozwalające uniknąć uszkodzenia materiału przy braku spoiny, stałe, automatyczne dopasowanie obciążenia oraz brak konieczności interweniowania przez operatora podczas zmiany wielkości rury lub grubości ścianki.  

 

W zakresie wyżarzania spoin dostępne są dwa rozwiązania warte przyjrzenia się im: Wyżarzanie spoin z przemieszczaniem oraz wyżarzanie orbitalne.  

 

Wyżarzanie spoin z przemieszczaniem wykorzystuje ruch cewek indukcyjnych w kierunku poziomym w poprzek szwu rury. Zapewnia to zachowanie jednakowej temperatury na całej drodze przebiegu powodując znaczne zmniejszenie ilości odpadów.  

 

Przy orbitalnym śledzeniu szwu stały poziom nagrzewania spoiny zapewnia kamera optyczna. Kamera w prosty sposób podąża za spoiną wzdłuż białej linii wymalowanej na rurze i kompensuje zmiany pozycji obracając odpowiednio wzbudnik (+/- 15°).

Nagrzewanie przedoperacyjne taśm i rur

Indukcja wytwarza szybko, dokładnie, dające się kontrolować i powtarzalne źródła ciepła. Czyni to z niej doskonałą metodę nagrzewania przedoperacyjnego rur w celu zabezpieczenia ich przed pęknięciami, zredukowania stopnia utwardzenia struktur i zwiększenia szybkości spawania.  

 

EFD Induction oferuje szereg rozwiązań w zakresie nagrzewania przedoperacyjnego rur. Niektóre przykłady to nagrzewanie przed spawaniem, przetapianie cyny, galwanizacja, formowanie i gięcie rur oraz zastosowanie proszku plastycznego lub farby do rur.  

 

Indukcyjne nagrzewanie przedoperacyjne można także wykorzystywać w celu uzyskania lepszej przyczepności izolacji wokół ogrzewanych rur (porównaj z procesem przyklejania izolacji wokół kabli i drutów).

Nagrzewanie pooperacyjne rur

Indukcja jest wykorzystywana w rurach do obróbki cieplnej po spawaniu w celu wyeliminowania hartowania struktur, które mogłyby powstać po spawaniu. Nowe gatunki stali, w szczególności APT, wymagają często ponownego nagrzewania po spawaniu.  

 

Dzięki dokładności i możliwości kontroli  ciepła możliwe jest zwiększenie precyzji w operacji nagrzewania pooperacyjnego. To z kolei umożliwia wytwarzanie rur, które są bardziej trwałe, bardziej odporne na pęknięcia i mniej podatne na korozję.Są po prostu lepszej jakości.

Weldac

Wysokowydajne statyczne zgrzewarki  

 

Seria Weldac to rodzina wysokowydajnych statycznych zgrzewarek EFD Induction opartych na wytrzymałej i niezawodnej konstrukcji falowników tranzystorowych IGBT. Cały układ Weldac składa się z przetwornicy częstotliwości, odcinka dopasowania wydajności, szyny zbiorczej, zewnętrznego układu sterowania i układu podłączenia cewki.  

 

System Weldac jest dostępny w dwóch podstawowych konstrukcjach: szafki pojedynczej dla zgrzewarek o mocy maks. 1000 kW i szafki podwójnej dla zgrzewarek o mocy maks. 2200 kW. Weldac to sprawdzone rozwiązanie stosowane do zgrzewania stali nierdzewnej, aluminium, stali niskowęglowej oraz stali o dużej wytrzymałości.  

 

Modułowa konstrukcja wyposażona w niezależne falowniki IGBT sprawia, że seria Weldac ma małe wymiary, pozwala zaoszczędzić cenne miejsce na hali, ułatwia montaż bezpośrednio w linii produkcyjnej oraz istnieje możliwość jej doposażenia. System Weldac może być wyposażony w cewki indukcyjne lub stykowe głowice zgrzewalnicze.