O EFD InductionKarieraSitemapPrint page • Choose language:

Budowa okrętów

Dostarczamy urządzenia stosowane na całym świecie podczas budowy, naprawy i konserwacji wszelkiego rodzaju statków. Oto kilka przykładów:

 

Nasze przetwornice Minac idealnie pasują do wymagań przemysłu okrętowego. Niewielkie i przenośne nagrzewnice Minac pozwalają na nagrzewanie w trudno dostępnych elementach.  

Induction straightening

Prostowanie w budownictwie okrętowym

 Urządzenia EFD Induction można znaleźć w stoczniach i suchych dokach na całym świecie. Faktycznie to EFD Induction już w latach 80-ych wprowadziła nagrzewanie indukcyjne jako najlepsze rozwiązanie z zakresu prostowania części.  

 

Co zatem sprawia, że indukcja jest tak atrakcyjna do prostowania podzespołów, które zostały zniekształcone podczas spawania na statku? Jedna z przyczyn to precyzja—uzyskujesz dokładnie taką temperaturę, której potrzebowałeś. Ryzyko przegrzania metalu jest znacznie mniejsze niż ma to miejsce z użyciem płomienia. Właściwie jest ono niemożliwe przy nagrzewaniu stali magnetycznej.  

 

Drugą przyczyną jest to, że indukcja generuje ciepło bezpośrednio w materiale. Znacząco zmniejsza się ryzyko pożaru,co jest ważne przy wykonywaniu prac związanych z prostowaniem elementów pokładów i grodzi wewnątrz statku. Poza tym łatwo jest się nauczyć metody postępowania podczas nagrzewania indukcyjnego. Oszczędności czasu pracy mogą wynieść nawet 80 procent oraz poprawiona jest znacznie sprawność energetyczna.

Minac

Mobilne generatory ciepła

 

Minac - Mobilne generatory ciepła  

Rodzina Minac jest przenośnym systemem generatorów indukcyjnych łatwiejszym w użytkowaniu niż jego wcześniejsze wersje. Jest to system do natychmiastowego użytku, wszystko co trzeba zrobić po dostawie, to: założyć wzbudnik, podłączyć napięcie zasilania, oraz wodę chłodzącą. W modelach z zamkniętymi układami chłodzenia trzeba podłączyć tylko napięcie zasilania.  

 

Dzięki przejrzystemu systemowi sterowania opartemu na wielojęzycznym menu, użytkownik z łatwością  nastawia parametry użytkowe urządzenia. Ten system sterowania i interfejs użytkownika jest wspólny dla wszystkich urządzeń typu Minac.   Wiele modeli Minac oferowanych jest w wersji podwójnej z dwoma niezależnymi wyjściami mocy. Wersje podwójne posiadają rozdzielony wyświetlacz na pulpicie sterującym – oddzielny dla każdego wyjścia mocy.  

 

Minac jest prosty w obsłudze. Ręczne transformatory dopasowujące (HHT) posiadają wyłącznik (on/off)  i precyzyjne nastawniki mocy. Obsługa urządzenia Minac z transformatorem HHT jest podobna do obsługi zwykłej wiertarki elektrycznej. Elastyczne, chłodzone wodą kable łączące HHT z generatorem umożliwiają łatwy dostęp do nagrzewanych części.

 

 

  Minac

Induction heating cuts deck and bulkhead straightening times by as much as 80 per cent compared to alternative methods.
Benefits, product features and technical data
Rodzina Minac jest przenośnym systemem generatorów indukcyjnych łatwiejszym w użytkowaniu, niż jego wcześniejsze wersje.