O EFD InductionKarieraSitemapPrint page • Choose language:
Metalurgia i Odlewnictwo

Metalurgia i Odlewnictwo

Nasze pierwsze urządzenia były projektowane i budowane dla przemysłu metalurgicznego i odlewniczego i od przeszło pięciu dekad wytyczamy standardy rozwoju w tym sektorze, oferując wydajne i oszczędne rozwiązania.  

 

Nasze rozwiązania dla przemysłu metalurgicznego i odlewniczego można znaleźć w następujących dziedzinach:

Billet heating

Kucie metali i odlewów

EFD Induction posiada aż trzy grupy sprzętu przeznaczonego specjalnie do zastosowań w procesie kucia. Każda seria oferuje niewielkie, łatwe w montażu urządzenia wyposażone w baterie kondensatorów i przetwornice z kompletnymi panelami sterowania.

 

  • Indukcyjne nagrzewnice kęsów CHC—profile kwadratowe i okrągłe, od kształtowników o małych wymiarach po kształtowniki o dużych wymiarach; przeznaczone do trudnych zastosowań przemysłowych, przy nagrzewaniu kęsów przed operacjami tłoczenia lub kształtowania na gorąco.
  • Poziome nagrzewnice końców prętów CBB—nagrzewanie prętów oraz nagrzewanie profili specjalnychPionowe nagrzewnice końców prętów CHV—nagrzewanie prętów oraz nagrzewanie profili specjalnych
Induction melting

Topienie metali i odlewów

Przez lata zaprojektowaliśmy szeroką gamę pieców indukcyjnych do topienia. Aktualnie oferujemy pięć różnych typów pieców do topienia różnych materiałów, m.in. aluminium, miedzi, złota, żelaza, platyny, srebra i stali:

 

  • Piece jednoosiowe o niepełnym wychyleniu FIB—do topienia metali żelaznych i nieżelaznych (stopów miedzi i aluminium)
  • Piece dwuosiowe o niepełnym wychyleniu DAB—bezpośrednie odlewanie w formach na liniach automatycznych oraz odlewanie metodą traconego wosku
  • Piec do topienia z przemieszczaniem zwoju FIM—idealny do topienia miedzi, złota, brązu i stopów aluminium
  • Piec do topienia przetaczany FAR—doskonały do wysoce precyzyjnego topienia i odlewania do wlewnic oraz dla zastosowań w odlewaniu metodą traconego wosku
  • Piec do topienia laboratoryjnego LAB—topienie i rafinacja metali szlachetnych, wytapianie artystyczne, odlewanie metodą traconego wosku, szybkie topienie stopów uszlachetniających, odlewów próbnych dla celów analiz spektroskopowych, topienie stopów dentystycznych i medycznych, topienie materiałów nuklearnych

Plazma do metali i odlewów

Nasza technologia wytwarzania plazmy wywarła znaczący wpływ na przemysł metalowy i odlewniczy w zakresie obróbki cieplnej tytanu i krzemu.  

 

W porównaniu do tradycyjnych technik rozwiązania plazmowe EFD Induction upraszczają i upłynniają proces obróbki cieplnej. System plazmowy EFD Induction o mocy wyjściowej 100 kW i długości płomienia plazmy 500 mm może wyprodukować 100 kg tytanu na dzień.  

 

Bardzo wysokie wartości entalpii uzyskiwane przez systemy plazmowe EFD Induction przyczyniają się ponadto do podwyższenia czystości tytanu i krzemu. (Plazma otrzymywana przez nagrzewanie indukcyjne może osiągnąć wartości temperatury w zakresie 5000 – 11000°C.)  

 

Tytan przygotowany za pomocą plazmy EFD Induction jest używany do implantów chirurgicznych i dentystycznych. Stosuje się go także w metalurgii proszków i przemyśle lotniczym. Krzem może być także używany w produkcji ogniw słonecznych i posiadać taką czystość, jaka jest potrzebna dla danego zastosowania.

Linia HeatLine

Przemysłowe systemy technologii cieplnej  

 

HeatLine to rodzina systemów EFD Induction przeznaczona do zastosowań z zakresu topienia i kucia. Systemy HeatLine, dostępne w szerokiej gamie, posiadają źródła zasilania indukcyjnego o kompensacji szeregowej i/lub równoległej przeznaczone dla szerokiego zakresu mocy i częstotliwości wyjściowych.  

 

Technologia szeregowa linii HeatLine skonstruowana jest na bazie niezawodnych i wysoko sprawnych tranzystorów IGBT. Nasza technologia równoległa oparta jest na tyrystorach oraz komponenty IGBT i MOSFET. Każdy przetwornik linii HeatLine oferuje automatyczne dopasowanie obciążenia, panel sterowania oparty na pojedynczym mikroprocesorze oraz wbudowane kondensatory.  

 

Poza systemami do topienia i kucia linia HeatLine oferuje rozwiązania z zakresu pokrywania grafitem, nagrzewania drutu i taśm, walcowania drutu sprężynowego, topienia szkła, grafitowych wymienników ciepła, galwanizacji, nagrzewania pojemników do żywności i środków chemicznych oraz innych zastosowań specjalnych.

EFD Induction's melting furnaces are proven solutions for labs and small to mid-size foundries.
EFD Induction billet heaters heat practically any dimension of billets and slugs in materials as diverse as stainless steel, copper, aluminum, titanium and brass.
HeatLine is EFD Induction’s family of systems for melting and forging applications.
Automated, high-output solutions for bar end and partial heating.