O EFD InductionKarieraSitemapPrint page • Choose language:
Sprzęt AGD

Sprzęt AGD

EFD Induction dostarcza urządzenia indukcyjne do wiodących na świecie producentów zamrażarek, lodówek, zmywarek do naczyń, pralek i armatury łączeniowej. Naszą główną domeną jest lutowanie części sprężarek, lecz indukcja może być także wykorzystywana do hartowania części sprężarek i połączeń skurczowych.

Lutowanie indukcyjne

EFD Induction oferuje lutowanie w różnych ważnych dziedzinach takich jak przemysł motoryzacyjny, lotniczy, elektrotechniczny oraz AGD. Obejmuje ono lutowanie aluminium, mosiądzu, miedzi, stopów miedzi, żelaza i żeliwa, stali oraz stali nierdzewnej.  

 

Istnieje wiele powodów wykorzystywania procesów nagrzewania indukcyjnego zamiast gazowego, co w procesie lutowania jest wyraźnie korzystne. Nagrzewanie indukcyjne daje więcej energii na metr kwadratowy niż otwarty płomień, co przyczynia się do przyspieszenia cyklu nagrzewania i pozwala uzyskać większą wydajność produkcji.  

 

Ciepło daje się także łatwo kontrolować i regulować. Zmniejszasz ryzyko przegrzania, które prowadzi do większej porowatości i osłabienia złączy. Co więcej zmniejszasz ryzyko powstawania zimnych lutów.  

 

Co ważne, nagrzewanie indukcyjne poprawia warunki środowiskowe i bezpieczeństwo w miejscu pracy. Niepotrzebny jest gaz, otwarty ogień, ani dodatkowe nagrzewanie.

 

  Lutowanie indukcyjne

Minac

Mobilne generatory ciepła

 

Minac - Mobilne generatory ciepła  

Rodzina Minac jest przenośnym systemem generatorów indukcyjnych łatwiejszym w użytkowaniu niż jego wcześniejsze wersje. Jest to system do natychmiastowego użytku, wszystko co trzeba zrobić po dostawie, to: założyć wzbudnik, podłączyć napięcie zasilania, oraz wodę chłodzącą. W modelach z zamkniętymi układami chłodzenia trzeba podłączyć tylko napięcie zasilania.  

 

Dzięki przejrzystemu systemowi sterowania opartemu na wielojęzycznym menu, użytkownik z łatwością  nastawia parametry użytkowe urządzenia. Ten system sterowania i interfejs użytkownika jest wspólny dla wszystkich urządzeń typu Minac.   Wiele modeli Minac oferowanych jest w wersji podwójnej z dwoma niezależnymi wyjściami mocy. Wersje podwójne posiadają rozdzielony wyświetlacz na pulpicie sterującym – oddzielny dla każdego wyjścia mocy.  

 

Minac jest prosty w obsłudze. Ręczne transformatory dopasowujące (HHT) posiadają wyłącznik (on/off)  i precyzyjne nastawniki mocy. Obsługa urządzenia Minac z transformatorem HHT jest podobna do obsługi zwykłej wiertarki elektrycznej. Elastyczne, chłodzone wodą kable łączące HHT z generatorem umożliwiają łatwy dostęp do nagrzewanych części.

 

 

  Minac

Sinac

Uniwersalne generatory ciepła  

 

Wybór urządzeń Sinac daje Ci więcej niż najbardziej zaawansowane i najbardziej niezawodne na rynku systemy nagrzewania indukcyjnego. Otrzymujesz także swobodny dostęp do globalnego serwisu EFD Induction, szkoleń i sieci części zamiennych. Sieć ta, złożona z zakładów produkcyjnych, centrów obsługi i lokalnych przedstawicieli, sprawia, że nigdy nie jesteś daleko od fachowej pomocy i wsparcia.  

 

Wybór nagrzewnicy Sinac zapewni Ci otrzymanie rozwiązania najlepszego z możliwych, dopasowanego do konkretnych potrzeb i warunków. Przed zaprojektowaniem Twojego systemu nasi inżynierowie, metalurdzy i eksperci od materiałów oceniają Twoje wymagania. Próby i symulacje komputerowe wykonywane w naszym laboratorium gwarantują Ci, że otrzymasz sprzęt, który jest zoptymalizowany do Twoich zastosowań i który z łatwością może być zainstalowany w istniejących liniach i procesach produkcyjnych.

 

 

  Sinac
What is induction brazing? Step-by-step brazing with induction heating. Induction brazing equipment.
Rodzina Minac jest przenośnym systemem generatorów indukcyjnych łatwiejszym w użytkowaniu, niż jego wcześniejsze wersje.
Sinac is EFD Induction’s range of complete stationary heating systems.
Improved throughput. Consistent quality. Easy operation. High reproducibility. A more productiveworking environment. These are just some of the advantages when brazing faucets with induction.