O EFD InductionKarieraSitemapPrint page • Choose language:

Przemysł elektrotechniczny

Urządzenie EFD Induction wykonują różnorodne kluczowe zadania w przemyśle elektrochemicznym. Większość naszych rozwiązań dla tego sektora mieści się w następujących kategoriach:
Induction brazing

Lutowanie elektrotechniczne

Lutowanie elementów elektrotechnicznych jest skomplikowane. Miedź jest nie tylko dobrym przewodnikiem elektrycznym, ale także dobrym przewodnikiem cieplnym. Należy ogrzewać ją szybko i dokładnie, tak aby ciepło się nie rozpraszało i nie przegrzewało części. I to jest powód, dla którego nagrzewanie indukcyjne nadaje się szczególnie do lutowania w przemyśle elektrotechnicznym.  

 

Większość naszych rozwiązań dla tego sektora mieści się w następujących kategoriach:  

  • Lutowanie prętów, splotek, pierścieni i drutów w silnikach, generatorach i transformatorach
  • Lutowanie pojedynczych styków lub lutowanie segmentowe pierścieni obwodów zwarciowych. 

Nagrzewanie przedoperacyjne w przemyśle elektrotechnicznym

 EFD Induction oferuje urządzenia indukcyjne, które wykonują różnorodne zadania związane z nagrzewaniem przedoperacyjnym w przemyśle elektrotechnicznym. Niektóre przykłady to nagrzewanie przedoperacyjne osi i ram przed spawaniem oraz zmiękczanie cieplne prętów przed gięciem.   

 

Celem nagrzewania przedoperacyjnego jest zmniejszenie ryzyka pękania i utwardzania struktury. Indukcja umożliwia dokładną i stałą kontrolę ciepła. Otrzymujesz rezultat, jakiego oczekiwałeś. Co więcej, ciepło jest generowane bezpośrednio w materiale, co pozwala na przyspieszenie czasu nagrzewania przedoperacyjnego.

Nagrzewanie pooperacyjne w przemyśle elektrotechnicznym

Nasze niewielkie i przenośne urządzenia indukcyjne wykonują szereg zadań związanych z nagrzewaniem pooperacyjnym w przemyśle elektrotechnicznym:  

  • Zmiękczanie prętów miedzianych i aluminiowych po gięciu w celu zmniejszenia ryzyka pękania 
  • Nagrzewanie po wytłaczaniu rdzeni kablowych
  • Demontaż części montowanych termokurczliwie (przenośne urządzenia Minac mogą wykonywać to zadanie nawet w miejscach takich jak platformy wiertnicze, elektrownie, farmy wiatrowe, itp.)

Minac

Mobilne generatory ciepła

 

Minac - Mobilne generatory ciepła  

Rodzina Minac jest przenośnym systemem generatorów indukcyjnych łatwiejszym w użytkowaniu niż jego wcześniejsze wersje. Jest to system do natychmiastowego użytku, wszystko co trzeba zrobić po dostawie, to: założyć wzbudnik, podłączyć napięcie zasilania, oraz wodę chłodzącą. W modelach z zamkniętymi układami chłodzenia trzeba podłączyć tylko napięcie zasilania.  

 

Dzięki przejrzystemu systemowi sterowania opartemu na wielojęzycznym menu, użytkownik z łatwością  nastawia parametry użytkowe urządzenia. Ten system sterowania i interfejs użytkownika jest wspólny dla wszystkich urządzeń typu Minac.   Wiele modeli Minac oferowanych jest w wersji podwójnej z dwoma niezależnymi wyjściami mocy. Wersje podwójne posiadają rozdzielony wyświetlacz na pulpicie sterującym – oddzielny dla każdego wyjścia mocy.  

 

Minac jest prosty w obsłudze. Ręczne transformatory dopasowujące (HHT) posiadają wyłącznik (on/off)  i precyzyjne nastawniki mocy. Obsługa urządzenia Minac z transformatorem HHT jest podobna do obsługi zwykłej wiertarki elektrycznej. Elastyczne, chłodzone wodą kable łączące HHT z generatorem umożliwiają łatwy dostęp do nagrzewanych części.

 

 

  Minac

Sinac

Uniwersalne generatory ciepła  

 

Wybór urządzeń Sinac daje Ci więcej niż najbardziej zaawansowane i najbardziej niezawodne na rynku systemy nagrzewania indukcyjnego. Otrzymujesz także swobodny dostęp do globalnego serwisu EFD Induction, szkoleń i sieci części zamiennych. Sieć ta, złożona z zakładów produkcyjnych, centrów obsługi i lokalnych przedstawicieli, sprawia, że nigdy nie jesteś daleko od fachowej pomocy i wsparcia.  

 

Wybór nagrzewnicy Sinac zapewni Ci otrzymanie rozwiązania najlepszego z możliwych, dopasowanego do konkretnych potrzeb i warunków. Przed zaprojektowaniem Twojego systemu nasi inżynierowie, metalurdzy i eksperci od materiałów oceniają Twoje wymagania. Próby i symulacje komputerowe wykonywane w naszym laboratorium gwarantują Ci, że otrzymasz sprzęt, który jest zoptymalizowany do Twoich zastosowań i który z łatwością może być zainstalowany w istniejących liniach i procesach produkcyjnych.

 

 

  Sinac

What is induction brazing? Step-by-step brazing with induction heating. Induction brazing equipment.
Rodzina Minac jest przenośnym systemem generatorów indukcyjnych łatwiejszym w użytkowaniu, niż jego wcześniejsze wersje.
Sinac is EFD Induction’s range of complete stationary heating systems.
The use of induction heating for bolt expansion in high-pressure turbines is a powerful business tool. It’s faster than resistance and flame heating.