O EFD InductionKarieraSitemapPrint page • Choose language:
Produkcja kabli i drutu

Produkcja kabli i drutu

Duża dokładność i kontrola nagrzewania indukcyjnego oraz fakt, że może być ono stosowane praktycznie w każdym materiale przewodzącym prąd elektryczny sprawiają, że nadaje się ono idealne do wielu kluczowych zadań w produkcji kabli i drutu.  

 

Większość urządzeń dostarczanych przez nas dla przemysłu produkcji kabli i drutu stosowanych jest w następujących dziedzinach:

Plazma do kabli i drutu

Jedną z cech wyróżniających EFD Induction jest znajdowanie nowych ciekawych zastosowań w dziedzinie nagrzewania indukcyjnego. Jako przykład może być zastosowanie nagrzewania indukcyjnego w urządzeniach do wytwarzania plazmy.  

 

Głównym celem stosowania plazmy jest uzyskanie bardzo czystego materiału szklanego, który na przykład może ułatwić przejście sygnałów świetlnych przez światłowód. I to właśnie jest odpowiedź, dlaczego nagrzewanie indukcyjne idealnie pasuje do przemysłu produkcji kabli i drutu.  

 

Nagrzewanie indukcyjne w porównaniu z nagrzewaniem w piecu jest całkowicie czyste i nie zanieczyszcza stopionego szkła. Zakup i utrzymanie maszyn do oczyszczania nie jest tu konieczne, co prowadzi do obniżenia kosztów. Wymiana ciepła w przypadku indukcji jest ponadto niezwykle wydajna.

Nagrzewanie pooperacyjne kabli i drutu

EFD Induction współpracowała ściśle przez lata z przemysłem produkcji kabli i drutu nad rozwojem rozwiązań z zakresu indukcji.  

 

Zastosowanie nagrzewania pooperacyjnego w produkcji kabli przyspiesza proces wulkanizacji warstwy izolacyjnej. Nagrzewanie indukcyjne jest ponadto dokładne i kontrolowane, a moc wyjściowa jest w większości przypadków sterowana szybkością linii produkcyjnej.  

 

Nagrzewanie pooperacyjne jest także wykorzystywane w produkcji drutów, rur i splotek, do kształtowania przedmiotów lub szybszego suszenia farby.

Nagrzewanie przedoperacyjne kabli i drutu

 EFD Induction dostarcza wiele rozwiązań z zakresu nagrzewania przedoperacyjnego dla przemysłu produkcji kabli i drutu. Nagrzewanie przed wytłaczarką to najczęstsze normalne zastosowanie indukcji w linii do produkcji kabli. Zastosowanie nagrzewnicy wstępnej zmniejszy czas sieciowania i pozwala przyspieszyć szybkość linii.  

 

Nagrzewanie przedoperacyjne przy użyciu indukcji zamiast stosowania metody tradycyjnej bezpośrednio przenosi ciepło do drutu lub rdzenia kablowego. Materiał jest nagrzewany do właściwej temperatury w bardzo krótkim czasie   zależnym od szybkości linii i długości cewki.   

 

Indukcja oznacza także, że rzeczywisty proces hartowania rozpoczyna się w rdzeniu. Wynikiem jest lepsza izolacja przy mniejszej porowatości.  

Sinac

Uniwersalne generatory ciepła  

 

Wybór urządzeń Sinac daje Ci więcej niż najbardziej zaawansowane i najbardziej niezawodne na rynku systemy nagrzewania indukcyjnego. Otrzymujesz także swobodny dostęp do globalnego serwisu EFD Induction, szkoleń i sieci części zamiennych. Sieć ta, złożona z zakładów produkcyjnych, centrów obsługi i lokalnych przedstawicieli, sprawia, że nigdy nie jesteś daleko od fachowej pomocy i wsparcia.  

 

Wybór nagrzewnicy Sinac zapewni Ci otrzymanie rozwiązania najlepszego z możliwych, dopasowanego do konkretnych potrzeb i warunków. Przed zaprojektowaniem Twojego systemu nasi inżynierowie, metalurdzy i eksperci od materiałów oceniają Twoje wymagania. Próby i symulacje komputerowe wykonywane w naszym laboratorium gwarantują Ci, że otrzymasz sprzęt, który jest zoptymalizowany do Twoich zastosowań i który z łatwością może być zainstalowany w istniejących liniach i procesach produkcyjnych.

 

 

  Sinac