O EFD InductionKarieraSitemapPrint page • Choose language:
Lotnictwo

Lotnictwo

Jakość wyrobu oraz spójność procesu są najważniejsze w przemyśle lotniczym. Jest to związane z faktem, iż dokładne, powtarzalne i niewymagające fizycznego kontaktu z źródłem ciepła procesy stały się popularne u producentów samolotów, w liniach lotniczych i ich dostawców.  

 

Na przykład nasze uniwersalne przetwornice Minac są szczególnie poszukiwane przez działy konserwacji w związku z ich elastycznością i łatwością przemieszczania.  

 

Poniżej przedstawione są typowe zastosowania naszego sprzętu w przemyśle lotniczym:

  • lutownie łopatek wentylatorów oraz części do układów paliwowych i hydraulicznych
  • nagrzewanie pooperacyjne spawów w obudowach silników odrzutowych
Induction brazing

Lutowanie w przemyśle lotniczym

Przemysł lotniczy wymaga bardzo precyzyjnego nagrzewania o ściśle określonych poziomach temperatur. To dlatego nagrzewanie indukcyjne idealnie nadaje się do lutowania w tej dziedzinie - nagrzewanie jest dokładne, można je kontrolować i jest powtarzalne.   

 

Poniżej przedstawione są typowe zastosowania naszego sprzętu w przemyśle lotniczym:  

  • Lutownie łopatek wentylatorów oraz łopatek do obudów
  • Lutowanie różnych części do układów paliwowych, na przykład połączeń paliwowych
  • Lutowanie różnych elementów w układach hydraulicznych

Nagrzewanie pooperacyjne w przemyśle lotniczym

Indukcja stosowana do nagrzewania pooperacyjnego szczególnie nadaje się do zmniejszania naprężeń spowodowanych naprawami spawalniczymi, m.in. w obudowach silników odrzutowych. Nie tylko dlatego, że nagrzewanie indukcyjne wytwarza ciepło dokładne, powtarzalne i bezkontaktowe, lecz dlatego, że ułatwia ono zachowanie wszelkich reguł obróbki cieplnej w przemyśle lotniczym.  

 

EFD Induction oferuje przenośne, niewielkie urządzenia indukcyjne. Dzięki temu można nagrzewać połączenia spawane w samolotach znajdujących się w każdym miejscu na świecie, biorąc urządzenie po prostu ze sobą do walizki. Wyniki pracy mają tu oczywiście tę samą dokładność i możliwość kontroli jak w przypadku standardowego nagrzewania indukcyjnego.

Sinac

Uniwersalne generatory ciepła  

 

Wybór urządzeń Sinac daje Ci więcej niż najbardziej zaawansowane i najbardziej niezawodne na rynku systemy nagrzewania indukcyjnego. Otrzymujesz także swobodny dostęp do globalnego serwisu EFD Induction, szkoleń i sieci części zamiennych. Sieć ta, złożona z zakładów produkcyjnych, centrów obsługi i lokalnych przedstawicieli, sprawia, że nigdy nie jesteś daleko od fachowej pomocy i wsparcia.  

 

Wybór nagrzewnicy Sinac zapewni Ci otrzymanie rozwiązania najlepszego z możliwych, dopasowanego do konkretnych potrzeb i warunków. Przed zaprojektowaniem Twojego systemu nasi inżynierowie, metalurdzy i eksperci od materiałów oceniają Twoje wymagania. Próby i symulacje komputerowe wykonywane w naszym laboratorium gwarantują Ci, że otrzymasz sprzęt, który jest zoptymalizowany do Twoich zastosowań i który z łatwością może być zainstalowany w istniejących liniach i procesach produkcyjnych.

 

 

  Sinac

Minac

Mobilne generatory ciepła

 

Minac - Mobilne generatory ciepła  

Rodzina Minac jest przenośnym systemem generatorów indukcyjnych łatwiejszym w użytkowaniu niż jego wcześniejsze wersje. Jest to system do natychmiastowego użytku, wszystko co trzeba zrobić po dostawie, to: założyć wzbudnik, podłączyć napięcie zasilania, oraz wodę chłodzącą. W modelach z zamkniętymi układami chłodzenia trzeba podłączyć tylko napięcie zasilania.  

 

Dzięki przejrzystemu systemowi sterowania opartemu na wielojęzycznym menu, użytkownik z łatwością  nastawia parametry użytkowe urządzenia. Ten system sterowania i interfejs użytkownika jest wspólny dla wszystkich urządzeń typu Minac.   Wiele modeli Minac oferowanych jest w wersji podwójnej z dwoma niezależnymi wyjściami mocy. Wersje podwójne posiadają rozdzielony wyświetlacz na pulpicie sterującym – oddzielny dla każdego wyjścia mocy.  

 

Minac jest prosty w obsłudze. Ręczne transformatory dopasowujące (HHT) posiadają wyłącznik (on/off)  i precyzyjne nastawniki mocy. Obsługa urządzenia Minac z transformatorem HHT jest podobna do obsługi zwykłej wiertarki elektrycznej. Elastyczne, chłodzone wodą kable łączące HHT z generatorem umożliwiają łatwy dostęp do nagrzewanych części.

 

 

  Minac