O EFD InductionKarieraSitemapPrint page • Choose language:

Zamówienie na prostującego pokład “TERAC’a”

Mitsubishi Heavy Industries (MHI), jeden z największych na świecie producentów statków rejsowych i tankowców do przewozu gazu, zainstalował dwa systemy EFD Induction „Terac 25” do prostowania pokładów, w swojej głównej stoczni w Nagasaki w Japonii.
Systemy Terac są obecnie używane do prostowania pokładów i grodzi na dużym statku rejsowym.  


“To jest kolejne zwracające na siebie uwagę rekomendacja dla Terac’a.” mówi Tetsuro Yanagawa, Prezes Zarządu EFD Induction w Japonii. „MHI jest znane na całym świecie dzięki swoim umiejętnościom i wydajności w budowaniu statków, więc ich wybór Terac’a jest prawdziwą oznaką aprobaty.  


Terac deck straightening

Takehiko Nakagawa (od lewej), zastępca kierownika w Wydziale Projektów Statków Rejsowych MHI i Jan-Kare Andersen, Kierownik Produktu i Aplikacji w EFD Induction, obok dwóch  systemów Terac 25. Zdjęcie zostało zrobione w siedzibie MHI w Nagasaki w Japonii.


Każdy z dwóch Terac’ów 25 dostarczonych do MHI jest rozwiązaniem pod klucz, które jest umieszczone w standardowej obudowej o wymiarach 1.8m (5’ 9”). „Nieduże wymiary mają istotne znaczenie na ruchliwych stoczniach” mówi Yanagawa. ‘Ale mimo kompaktowych rozmiarów, udokumentowano, że Terac o 80% skraca czas prostowania w porównaniu z nagrzewaniem płomieniem i innymi tradycyjnymi metodami. 


Prostowanie pokładów i grodzi otwartym płomieniem jest drogie i potencjalnie niebezpieczne. Prostowanie indukcyjne jest natomiast tanie, łatwne i bezpieczne Proces przebiega dzięki wywyłaniu prądów wirowych w stalowej płycie. To powoduje natychmiastowe bezpośrednie nagrzanie na bardzo skoncentrowanej przestrzeni, które  z kolei rozprzestrzenia się pionowo. Po oddziaływaniu ciepła obszar się schładza, otaczający materiał kurczy się równomiernie we wszystkich kierunkach, ciągle skracając i prostując płytę.


‘Nagrzewanie bezpośrednie osiągnięte dzięki indukcji,’ dodaje Yanagawa, ‘oznacza, że  tylko jedna strona pokładu bądź grodzi musi być prostowana. Przy prostowaniu otwartym płomieniem operator przeważnie musi nagrzewać obie strony. Również w Terac’u temperatura i czas są ustawione wcześniej , więc właściwie niemożliwe jest przegrzanie metalu.’  


Terac’i zostały dostarczone do zakładu MHI parę miesięcy temu i pracowały zgodnie z wymaganiami. „Kluczową zaletą Terac’a”, mówi Kierownik Produktu EFD Induction Jan-Kare Andersen, jest łatwość użycia” Wyszkolenie wykwalifikowanego opratora grzania płomieniem zajmuje lata. Ale nauka jak właściwie używać Terac’a zajmuje tylko parę godzin. To jest proces prostowania, który wznosi wydajność budowy statków na następny poziom’.