O EFD InductionKarieraSitemapPrint page • Choose language:

Nagrzewanie przedoperacyjne w przemyśle samochodowym

Indukcyjne nagrzewanie przedoperacyjne to doskonały sposób zmniejszenia ryzyka pękania i utwardzania struktur. Powodem tego jest to, że indukcja generuje ciepło w samym materiale, co oznacza, że temperatura otoczenia jest mniejsza od temperatury generowanej w materiale. Ciepło to także daje się dokładniej kontrolować niż na przykład płomień gazowy. Umożliwia to zmniejszenie różnicy temperatur w strefie spawania i pozwala uzyskać mniejszą szybkość chłodzenia, co jest szczególnie ważne przy spawania wiązką laserową, gdzie ciepło skupione jest w pojedynczym punkcie spawania.  

 

Co więcej, nagrzewanie przedoperacyjne i spawanie może być wykonywane jednocześnie za pomocą towarzyszącego indukcji procesu spawania wiązką laserową. Oznacza to, że można przyspieszyć proces produkcji bez narażania jakości.  

 

Innym obszarem nagrzewania przedoperacyjnego, w którym działa EFD Induction są złączki termokurczliwe stosowane w kołach zębatych. Tu znowu zalety indukcji są niezastąpione—szybkie, dokładne i dające się kontrolować ciepło. Urządzenia indukcyjne są także łatwe w montażu do istniejącej linii produkcyjnej.