O EFD InductionKarieraSitemapPrint page • Choose language:

Lutowanie indukcyjne

EFD Induction oferuje lutowanie w różnych ważnych dziedzinach takich jak przemysł motoryzacyjny, lotniczy, elektrotechniczny oraz AGD. Obejmuje ono lutowanie aluminium, mosiądzu, miedzi, stopów miedzi, żelaza i żeliwa, stali oraz stali nierdzewnej.  

 

Istnieje wiele powodów wykorzystywania procesów nagrzewania indukcyjnego zamiast gazowego, co w procesie lutowania jest wyraźnie korzystne. Nagrzewanie indukcyjne daje więcej energii na metr kwadratowy niż otwarty płomień, co przyczynia się do przyspieszenia cyklu nagrzewania i pozwala uzyskać większą wydajność produkcji.  

 

Ciepło daje się także łatwo kontrolować i regulować. Zmniejszasz ryzyko przegrzania, które prowadzi do większej porowatości i osłabienia złączy. Co więcej zmniejszasz ryzyko powstawania zimnych lutów.  

 

Co ważne, nagrzewanie indukcyjne poprawia warunki środowiskowe i bezpieczeństwo w miejscu pracy. Niepotrzebny jest gaz, otwarty ogień, ani dodatkowe nagrzewanie.

 

  Lutowanie indukcyjne

Minac

Mobilne generatory ciepła

 

Minac - Mobilne generatory ciepła  

Rodzina Minac jest przenośnym systemem generatorów indukcyjnych łatwiejszym w użytkowaniu niż jego wcześniejsze wersje. Jest to system do natychmiastowego użytku, wszystko co trzeba zrobić po dostawie, to: założyć wzbudnik, podłączyć napięcie zasilania, oraz wodę chłodzącą. W modelach z zamkniętymi układami chłodzenia trzeba podłączyć tylko napięcie zasilania.  

 

Dzięki przejrzystemu systemowi sterowania opartemu na wielojęzycznym menu, użytkownik z łatwością  nastawia parametry użytkowe urządzenia. Ten system sterowania i interfejs użytkownika jest wspólny dla wszystkich urządzeń typu Minac.   Wiele modeli Minac oferowanych jest w wersji podwójnej z dwoma niezależnymi wyjściami mocy. Wersje podwójne posiadają rozdzielony wyświetlacz na pulpicie sterującym – oddzielny dla każdego wyjścia mocy.  

 

Minac jest prosty w obsłudze. Ręczne transformatory dopasowujące (HHT) posiadają wyłącznik (on/off)  i precyzyjne nastawniki mocy. Obsługa urządzenia Minac z transformatorem HHT jest podobna do obsługi zwykłej wiertarki elektrycznej. Elastyczne, chłodzone wodą kable łączące HHT z generatorem umożliwiają łatwy dostęp do nagrzewanych części.

 

 

  Minac

Sinac

Uniwersalne generatory ciepła  

 

Wybór urządzeń Sinac daje Ci więcej niż najbardziej zaawansowane i najbardziej niezawodne na rynku systemy nagrzewania indukcyjnego. Otrzymujesz także swobodny dostęp do globalnego serwisu EFD Induction, szkoleń i sieci części zamiennych. Sieć ta, złożona z zakładów produkcyjnych, centrów obsługi i lokalnych przedstawicieli, sprawia, że nigdy nie jesteś daleko od fachowej pomocy i wsparcia.  

 

Wybór nagrzewnicy Sinac zapewni Ci otrzymanie rozwiązania najlepszego z możliwych, dopasowanego do konkretnych potrzeb i warunków. Przed zaprojektowaniem Twojego systemu nasi inżynierowie, metalurdzy i eksperci od materiałów oceniają Twoje wymagania. Próby i symulacje komputerowe wykonywane w naszym laboratorium gwarantują Ci, że otrzymasz sprzęt, który jest zoptymalizowany do Twoich zastosowań i który z łatwością może być zainstalowany w istniejących liniach i procesach produkcyjnych.

 

 

  Sinac

Lutowanie indukcyjne

Sprzęt AGD

Jak wiemy zamrażarki i lodówki zawierają dużą ilość części, które wymagają lutowania. Nie zapominajmy też o wszystkich elementach grzejnych w zmywarkach do naczyń i pralkach. Nasza wiedza o lutowaniu artykułów gospodarstwa domowego sięga lat sześćdziesiątych, a rozwiązania obejmują lutowanie połączeń rura-rura, rura-blok oraz rura-zawór.  

 

Dodatkowym atutem jest to, że nie ma potrzeby stosowania osłon izolacyjnych podczas lutowania indukcyjnego, dzięki czemu lutowanie jest łatwiejsze w porównaniu z użyciem gazu. Proces roboczy jest szybszy, a ryzyko błędu mniejsze. Współczesne artykuły gospodarstwa domowego posiadają ponadto więcej części z tworzyw sztucznych, które są wrażliwe na wysoką temperaturę, co dodatkowo sprzyja wykorzystaniu indukcji.  

 

Nagrzewanie indukcyjne może być także wykorzystywane do lutowania zderzaków (rura do gniazda, wkładka gwintowana). Dokładność, możliwość kontroli i powtarzalność nagrzewu pozwala uzyskać  mocne ,silne, szczelne i odporne na działanie korozji połączenia wykonywane w sposób ekonomiczny.

Auminum brazing

Lutowanie w przemyśle motoryzacyjnym

EFD Induction posiada bogaty dorobek w dostarczaniu rozwiązań z zakresu lutowania dla przemysłu motoryzacyjnego. Oto kilka z obszarów, w których działamy:

 

  • Lutowanie części aluminiowych do układów wentylacyjnych, na przykład połączeń parowników i skraplaczy (rura do rury, rura do bloku, rura do zbiornika)
  • Lutowanie elementów stalowych i miedzianych, m.in. okładzin hamulcowych, rur wtrysku paliwa 
  • Lutowanie pierścieni zwarciowych do silników elektrycznych  

 

Nagrzewanie indukcyjne pozwala zachować szybką i dokładną powtarzalność cyklu nagrzewania. Proces nagrzewania jest łatwy w obsłudze - nie ma tu otwartych płomieni wymagających regulacji, brak konieczności stosowania materiału izolacyjnego do zabezpieczenia sąsiednich elementów, a to oczywiście podnosi jakość i sprawność. Poza tym w przemyśle motoryzacyjnym istnieją przypadki, w których nagrzewanie indukcyjne zmniejsza znacznie ilość odpadów powstających podczas nagrzewania.

Induction brazing

Lutowanie w przemyśle lotniczym

Przemysł lotniczy wymaga bardzo precyzyjnego nagrzewania o ściśle określonych poziomach temperatur. To dlatego nagrzewanie indukcyjne idealnie nadaje się do lutowania w tej dziedzinie - nagrzewanie jest dokładne, można je kontrolować i jest powtarzalne.   

 

Poniżej przedstawione są typowe zastosowania naszego sprzętu w przemyśle lotniczym:  

  • Lutownie łopatek wentylatorów oraz łopatek do obudów
  • Lutowanie różnych części do układów paliwowych, na przykład połączeń paliwowych
  • Lutowanie różnych elementów w układach hydraulicznych
Induction brazing

Lutowanie elektrotechniczne

Lutowanie elementów elektrotechnicznych jest skomplikowane. Miedź jest nie tylko dobrym przewodnikiem elektrycznym, ale także dobrym przewodnikiem cieplnym. Należy ogrzewać ją szybko i dokładnie, tak aby ciepło się nie rozpraszało i nie przegrzewało części. I to jest powód, dla którego nagrzewanie indukcyjne nadaje się szczególnie do lutowania w przemyśle elektrotechnicznym.  

 

Większość naszych rozwiązań dla tego sektora mieści się w następujących kategoriach:  

  • Lutowanie prętów, splotek, pierścieni i drutów w silnikach, generatorach i transformatorach
  • Lutowanie pojedynczych styków lub lutowanie segmentowe pierścieni obwodów zwarciowych. 
What is induction brazing? Step-by-step brazing with induction heating. Induction brazing equipment.
Improved throughput. Consistent quality. Easy operation. High reproducibility. A more productiveworking environment. These are just some of the advantages when brazing faucets with induction.
Rodzina Minac jest przenośnym systemem generatorów indukcyjnych łatwiejszym w użytkowaniu, niż jego wcześniejsze wersje.
Sinac is EFD Induction’s range of complete stationary heating systems.